Čarověníky, okrasné jehličnany a dřeviny do vaší zahrady

Kouzlo zahrady
Okrasné jehličnany ČAROVĚNÍKY

ČAROVĚNÍKY
a okrasné zahradní jehličnany

Kouzelný ČAROVĚNÍK
na mé zahradě

Čarověník

okrasné dřeviny jehličnany čarověník okrasné dřeviny jehličnany čarověník okrasné dřeviny jehličnany čarověník okrasné dřeviny jehličnany čarověník okrasné dřeviny jehličnany čarověník

Zahrady ANAD - kouzelný čarověník / čarovějník

Je to záměr pěstitelů? Hříčka přírody?
Tento přírodní úkaz, zaujme tím, že se v přírodě vyskytuje shluk větviček na větvích zdravých, méně i více starých rostlin, stromech….
Toto seskupení pojmenovávali jako čarodějné metly, hromová košťata,… s domněním že tato seskupení mají nadpřirozený původ, snad i magickou moc.
Velmi častým pojmenováním čarověníku je WB "witches broom". Čarověník převážně vzniká mutaci pupene na jinak zdravém stromě, nebo působením hub, virů,…
Obecně se dá říct, že se čarověníky více vyskytují v místech, které jsou pro jistý druh extrémnější, jejichž vlivem dochází k mutaci.

okrasné dřeviny jehličnany Čarověník okrasné dřeviny jehličnany Čarověník

Tzv. ČAROVĚNÍKÁŘ je člověk s velkou měrou trpělivostí, zapálenosti do tohoto světa. Jsou to velcí pozorovatelé, kteří při hledání čarověníků v přírodě upírají pohled k nebesům.

Na vlastní zahradě pak rozmnožují skvosty, které objevili v přírodě, popř. využívají již napěstovaných matek. Nově naroubované čarověníky pozorují a opečovávají. Některé druhy okrasných dřevin čarověníkůnemají přírůstek větší než 1 cm za rok.
Čarověníky okouzlují svou jedinečností, rozmanitostí, velikostí, tvarem listů, jehlic, tvarem rostlin, odstíny barev.

Čarověník

Použití čarověníků je široké. Není zahrádka, kde by nenašel uplatnění čarověník. Čarověníky si vystačí jak s prostornějším květináčem, tak velkou rozsáhlou zahradou, skalkou, japonskou zahradou, balkónem….

Čarověníky a ozdobné jehličnany dřeviny do zahrady Třinec, Těšín, Havířov, Frýdek Místek, Hranice na Moravě
Zahrady ANAD, Dana Ličmanová Lazarová, Konská 327, 739 61 Třinec, tel.: +420 777 227 443, mail: lazarova.dana@seznam.cz, url: www.zahrady-anad.cz

Fotografická dokumentace na těchto stránkách je majetkem firmy Zahrady ANAD a součástí jejího duševního vlastnictví, chráněného autorským zákonem 121/2000 Sb., O právu autorském.

Tvorba internetových www stránek DP webdesign Třinec www.dpwebdesign.cz